Молдова: Додон відмовився розпустити парламент, попри рішення КС

Субота, 8 червня 2019, 11:51

Президент Молдови Ігор Додон 8 червня відмовився розпускати парламент і запросив парламентські партії на консультації у понеділок, 10 червня.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Newsmaker.

"Хочу сказати, що згідно з 85-ю статтею Конституції, президент після консультації з парламентськими фракціями має право розпустити парламент. Хочу звернути увагу на дві речі "після консультацій" і "право", - підкреслив Додон.

Він відмовився слідувати ухваленому рішенню Конституційного суду, згідно з яким він зобов'язаний розпустити парламент вже 8 червня.

"Я не підпишу декрет про розпуск парламенту. У понеділок, 10 червня, запрошую парламентські фракції на консультації", - сказав Додон. Він також додав, що, згідно з рішенням Конституційного суду від 2013 року, тільки президент має право розпустити парламент.

Додон також додав, що всі 35 депутатів фракції Партії соціалістів (ПСРМ) прибули в парламент, щоб обговорити з проєвропейським блоком ACUM формування керівництва органу та затвердження складу нового уряду. Опівдні вони мають намір провести засідання парламенту.

Додон зазначив, що ключове питання полягає в тому, чи визнають голосування, якщо депутати про щось домовляться і затвердять спікера і сформують уряд. "Усередині тими, хто контролює владу очевидно, що не буде. Більш того, я знаю, що прокуратура відкриє кримінальні справи щодо спроби захоплення влади на депутатів і президента", - зазначив Додон.

Читайте також
Молдова ризикує втратити фінансову підтримку МВФ в разі дочасних виборів - Ган

Він також додав, що немає повної ясності, чи визнають це голосування зовнішні партнери, тому він запросив на спільну зустріч посла Росії Олега Васнецова, посла США Дерека Хогана і главу Євроделегації Петера Михалко.

Додон також закликав громадян залишатися вдома і не піддаватися на провокації.

Нагадаємо, КС роз'яснив, що, згідно з Конституцією, останнім можливим днем ​​для формування нового уряду було 7 червня 2019 року. Про це йдеться в прес-релізі суду, опублікованому вранці 8 червня.

У КС відзначили, що 7 червня ухвалили рішення за запитом президента Ігоря Додона про інтерпретацію 85-ї статті Конституції і нагадали, що вже робили роз'яснення з цього приводу. "У той же час, щоб уникнути неясностей, суд повторив, що, згідно з конституційними положеннями, тримісячний термін (90 днів), протягом якого новообраний парламент повинен формувати уряд, починається з дня затвердження виборів", - йдеться в прес-релізі суду.

Нагадаємо, проєвропейська молдовська партія "Дія і солідарність" (PAS) 5 червня погодилася проголосувати за спікера парламенту від проросійської Партії соціалістів (ПСРМ), зробивши крок до формування коаліції.

Читайте детально у статті: "З Додоном у коаліцію: у Молдові готують оновлення влади за участі друзів РФ".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua