Ультраправий лідер очолив парламент Фландрії

П'ятниця, 12 липня 2019, 09:40

Філіп Девінтер, лідер ультраправої партії Vlaams Belang ("Фламандський інтерес"), несподівано став новим президентом фламандського парламенту.

Як повідомляє "Європейська правда", про це пише EUobserver.

Як перший віцепрезидент він замінив Кріса Ван Дійка, який пішов у відставку через два скандали: на початку цього тижня його спіймали за кермом напідпитку, а потім з'ясувалося, що він допоміг дівчині з ескорту отримати допомогу з безробіття.

Фламандський парламент скоро обере нового президента.

26 травня в Бельгії одночасно пройшли вибори до Європарламенту, федерального і регіональних парламентів, на яких перемогли радикальні партії, що виступають за розширення повноважень регіонів.

У Бельгії немає загальнонаціональних партій, на виборах в нижню палату парламенту Фландрія (північ) голосує за свої нідерландськомовні партії, Валлонія (південь) - за свої, франкомовні.

Місця в парламенті між переможцями розподіляються за квотним принципом - зі 150 місць в Палаті представників 87 відходять фламандцям, 67 - Валлонії.

У Фландрії перше місце посіла провідна партія, правоцентристський  "Новий фламандський альянс" (N-VA), яку очолює бургомістр Антверпена Барт Де Вевер.

Друге місце у Фландрії посіла партія "Vlaams Belang" ("Фламандський інтерес") з результатом 18,6% голосів, що на 13% більше в порівнянні з минулими виборами. Ця політична сила має ще більш радикальні погляди на економічну і політичну автономію Фландрії, обмеження імміграції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: