Ліберали висунули умови для обрання наступниці Юнкера

П'ятниця, 12 липня 2019, 10:11

Центристсько-ліберальна група Європарламенту Renew Europe висунула умови для підтримки Урсули фон дер Ляєн на посту президента Європейської комісії.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Politico.

Серед умов, викладених у листі, ліберали називають службове підвищення Маргарете Вестагер та ширші кліматичні амбіції.

Листа, який сигналізує, що отримати підтримку Renew Europe буде нелегко, було адресовано наступного дня після того, як фон дер Ляєн зустрілася з політичними групами парламенту, аби заручитися їхньою підтримкою перед голосуванням на високу посаду в ЄС.

Група вимагає, серед іншого, щоб Вестагер, кандидатка лібералів на пост президента Єврокомісії та нинішній комісар з питань конкуренції, отримала посаду віцепрезидента комісії, рівну за повноваженнями її суперника соціал-демократа Франса Тіммерманса.

Читайте також
"Зелені" Європарламенту не будуть голосувати за кандидатуру нової президентки Єврокомісії

Renew Europe також хоче, щоб фон дер Ляєн взяла на себе зобов'язання створити європейський механізм щодо дотримання верховенства права всіма країнами ЄС, який включав би режим санкцій за порушення принципів блоку.

Щодо клімату, Renew Europe вимагає, що ЄС повинен скоротити свої викиди до 55% до 2030 року в порівнянні з базовим рівнем 1990-х років, та у порівнянні з нинішньою метою в 40%. Досі фон дер Ляєн обіцяла досягти мети в 50%.

Renew Europe також хоче, щоб нові угоди про вільну торгівлю "включали обов'язкові положення про кліматичні та екологічні стандарти, економічні і соціальні цілі".

Фон дер Ляєн розраховує на підтримку своєї правоцентристської Європейської народної партії, яка контролює 182 місця в парламенті. Для затвердження вона потребує щонайменше 376 голосів. "Зелені" і ліві групи вже заявили, що не будуть її підтримувати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Україна змінює суддю в ЄСПЛ: головне про кандидатів, проблеми та процедуру

Суддя ЄСПЛ, призначений від нашої держави, братиме участь у розгляді всіх скарг, поданих проти нашої держави, а також міждержавних справ за позовами України до держави-агресора.

Більше безпеки, менше корупції: чому ЄС змінює свою думку щодо ядерної енергії

Найближчим часом ЄС може докорінно змінити свої підходи до ядерної енергетики. І це однозначно добра новина для України.

Почути Донбас: чого вимагає Україна на процесі в ЄСПЛ щодо злочинів Кремля

Ми прагнемо притягнути до відповідальності РФ за масові порушення прав людини на сході України та зупинити ці порушення...