Новий президент Литви Гітанас Науседа склав присягу

фото
П'ятниця, 12 липня 2019, 13:40

Гітанас Науседа склав присягу в парламенті і вступив на посаду президента Литовської Республіки.

Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на Delfi.

За словами Науседи, частина мешканців країни не відчуває, що Литва історично "сьогодні переживає, напевно, найуспішніший і економічно найбагатший період в історії країни".

 

"Як, говорячи про Європу "двох швидкостей", ми не помітили, що створили Литву "двох швидкостей", - сказав президент.

Читайте також
"Важке кохання з Україною": як змінить політику Литви щодо Росії наступник Далі Грибаускайте

"Нам слід зрозуміти - держави добробуту не буде, якщо кожен з нас буде дбати лише про себе, якщо зростатиме соціальне відчуження, а люди будуть відчувати себе чужими у своїй країні", - сказав він.

Науседа обіцяв добиватися, щоб під час його терміну повноважень зменшився розрив між найбільш заможними і найбіднішими мешканцями, щоб стиралися регіональні відмінності.

 

У зовнішній політиці Науседа буде домагатися "ще глибшої євроатлантичної інтеграції і тісних відносин як з Євросоюзом, так і з США".

Президент також підкреслив, що Литві слід продовжувати посилення своїх оборонних потужностей. "Ми повинні підвищувати безпеку, виконуючи зобов'язання з фінансування оборонної системи країни, інвестуючи в оборонні потужності, збільшуючи чисельність регулярної армії і розширюючи активний резерв, а також число громадян, готових до оборони держави", - сказав Науседа.

Науседа змінив на посту президента Далю Грибаускайте, яка обіймала його два терміни повноважень, з 2009 року.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Литви Саулюс Скверняліс 9 липня повідомив про намір залишитися на своїй посаді, попри те, що у травні сказав, що залишить посаду глави уряду і продовжить роботу як член парламенту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.