МЗС Польщі пропонує інший формат співпраці для Східного партнерства

П'ятниця, 12 липня 2019, 15:10

Глава МЗС Польщі Яцек Чапутович підтримав ідею початку перемовин про вступ до ЄС на запит країн Східного партнерства.

Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Польське радіо", про це він заявив у четвер в Батумі на міжнародній конференції, присвяченій 10-річчю Східного партнерства.

На переконання Чапутовича, потрібно продовжувати програму Східного партнерства і навіть винести її на вищий рівень – Східне партнерство плюс.

Читайте також
Більше безпеки та перспектива членства в ЄС: як варто змінити Східне партнерство

Він пояснив, що інституціоналізація могла би полягати у створенні секретаріату партнерства або створенні механізму ротаційного голосування, аби дозволити окремим державами керувати працею групи.

На переконання голови МЗС Польщі, країни Східного партнерства могли б частіше брати участь у різних зустрічах у рамках ЄС. Чапутович підтримав відкритість у контексті можливого початку перемовин про вступ зі східними партнерами.

"Якщо такий запит про початок перемовин з’явиться, ми повинні відповісти позитивно, аби показати нашу підтримку для країн регіону", - сказав він, уточнивши, що такі розмови – це тільки початок процесу, а не прийняття цієї країни у структури ЄС.

Яцек Чапутович наголосив, що країни Євроспільноти мають "моральний обов’язок" підтримувати країни Східного партнерства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Небезпечна Нормандія: хто та як тиснув на Єрмака під час зустрічі у Парижі

Формула "3+1", за якою Франція та Німеччина були на боці України, дала тріщину. Щоб уникнути найгіршого сценарію, Київ мусить діяти на упередження.

Павло Клімкін: Бліцкриг на всю Україну неможливий, але щодо Києва у Кремлі є сценарій

"Для Зеленського проблема номер один – це не постачання зброї. Головна мегазадача – це реальна експансія німецького бізнесу в Україну".

Більше підтримки для України: чого чекають від своїх урядів громадяни європейських країн

Чи готові західні лідери посилити дипломатію не самими лише санкціями, а й військовою підтримкою в разі найгіршого сценарію?