Brexit: від Джонсона хочуть референдуму щодо ірландського кордону

Середа, 31 липня 2019, 16:51

У Північній Ірландії прем'єру Британії Борису Джонсону висунули вимогу, що приготування до Brexit без угоди повинні включати в себе планування референдуму щодо ірландського кордону.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Sky News.

Під час свого першого візиту в Північну Ірландію в якості прем'єр-міністра Борис Джонсон зустрівся з представниками п'яти політичних партій.

Після переговорів лідерка Шинн Фейн Мері Лу Макдональд заявила, що її партія кинула виклик обіцянці Джонсона вивести Британії з ЄС до 31 жовтня, з угодою чи без.

"Ми дуже чітко заявили, що це буде катастрофою для ірландської економіки, для ірландського способу життя, для нашого суспільства, для нашої політики і для нашої мирної угоди", - сказала вона.

"Ми ясно дали йому зрозуміти, що велике планування, яке, за його словами, проводиться перед жорстким Brexit,  має включати конституційне питання і питання про голосування щодо кордону тут, в Ірландії", - додала Макдональд.

Варто зазначити, що подібну вимогу Шинн Фейн висловила вже не вперше.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Питання на сотні мільярдів: як ЄС планує відновити та модернізувати Україну

ЄС окреслив рамки, яким чином планує організувати допомогу Україні та яких кроків від Києва він чекає у відповідь.

Рятівники Путіна: що не так зі спробами Заходу "зберегти обличчя" агресора

Рятуючи обличчя Путіна, західні політики ризикують втратити власні. Телефонні дзвінки до Путіна перешкоджають і стратегічній меті – відновленню миру.

Втеча бізнесу: як переконати українські компанії не переїжджати до ЄС

Країни ЄС вже пропонують українському бізнесу програми, щоб перевести до них своє виробництво. Що має робити Україна, щоб зберегти компанії?