Спецслужби Чехії зацікавились росіянином з чеським ПМП, який брав участь в анексії Криму

Четвер, 4 липня 2019, 17:55

Контррозвідка Чехії зацікавилась інформацією про наявність посвідки на постійне місцепроживання у громадянина РФ Александра Франчетті, який 2014 року активно допомагав російським військам у захопленні українського Криму.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Radio Praha.

25 лютого 2014 роки (за два дні до початку операції із захоплення Криму) підприємець і фітнес-тренер Франчетті створив на території півострова угруповання "Северный ветер". Підрозділ бойовиків налічував 11 осіб, як розповідав Франчетті, і відповідав за охорону ЛЕП і газопроводу, а також виявлення "екстремістських груп".

 
Александр Франчетті

Здійснюючи свою діяльність, група росіянина з чеським ПМП, підтримувала тісні зв'язки з морськими піхотинцями Чорноморського флоту РФ. У лютому 2015 року Франчетті розповів, що завдяки інформації члена його групи серба Деяна Берича сили чорноморського флоту успішно знешкодили "групу екстремістів" з дев'яти осіб.

Прессекретар Міністерства внутрішніх справ Чехії Ондржей Кратошка пояснив, що його відомство подібного роду випадки розглядає індивідуально. "Якщо виявиться, що іноземець, який володіє чинним дозволом на проживання, несе собою загрозу безпеці Чеської Республіки, то будуть використані всі законні засоби для забезпечення безпеки чеських громадян. У числі таких засобів, наприклад, є можливість анулювати такій особі дозвіл на перебування", - підкреслив представник МВС.

У Чехії триває слідство щодо 20 громадян, які могли воювати на Донбасі - посол

Чехія повинна позбавляти російських бойовиків права мешкати на своїй території, вважає депутат Яна Чернохова, яка є експертом з питань оборони. Особам з чеським ПМП в країні надані певні права, але у них є і обов'язки, підкреслює вона.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: