ЄС: нарешті Сенцов, моряки та інші українці повернулися додому

Субота, 7 вересня 2019, 18:04

Європейський Союз сподівається, що Україна і РФ використають сьогоднішній обмін як імпульс для врегулювання ситуації на Донбасі.

Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться в заяві головного дипломата ЄС Федеріки Могеріні.

"Сьогодні відбувся обмін полоненими між Україною і Росією. Це означає, що, нарешті, Олег Сенцов, Павло Гриб, Едем Бекіров, 24 захоплених українських моряків та інші, до звільнення яких Європейський Союз закликав стільки разів, вільні і повернулися до своєї країни", - йдеться в повідомленні.

Могеріні зазначила, що звільнення українців є свідченням роботи і рішучості тих, в тому числі громадянського суспільства, активістів і юристів, хто невтомно працював для досягнення цього результату.

"Ми сподіваємося, що вони зможуть швидко відновити стосунки зі своїми сім'ями, і бажаємо їм швидкого одужання після виснажливого ув'язнення. Євросоюз очікує, що всі сторони будуть використовувати цей імпульс", - наголошується в повідомленні.

Як відомо, 7 вересня між Україною і Росією відбувся масштабний обмін утримуваними особами.

В Україну в рамках обміну прибули 35 українців, серед яких політв’язні Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Роман Сущенко, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Євген Панов, Артур Панов, Едем Бекіров, Олексій Сизанович, а також захоплені Росією біля Керченської протоки моряки.

Про реакцію світових ЗМІ на обмін можна почитати у статті "Тріумф Зеленського чи перемога Путіна: що побачили західні ЗМІ в обміні полоненими". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: