Немає підстав для заяв Верховної ради щодо НАТО - Яременко

Четвер, 31 жовтня 2019, 09:08

Голова парламентського комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Богдан Яременко вважає, що Верховна рада не має підстав ухвалювати заяву щодо НАТО.

Як повідомляє "Європейська правда", про це Яременко написав на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, депутати від фракції "Європейська солідарність" внесли на розгляд комітету проєкт заяви Верховної ради щодо НАТО, але станом на сьогоднішній ранок тексту проєкту заяви на сайті парламенту немає.

Читайте також
Генсек НАТО згадав про рішення Бухаресту щодо членства України

Яременко зазначив, що у проєкті заяви немає нічого по суті процесу інтеграції в НАТО. Не згадані, не названі жодні вимоги щодо законів чи рішень у сфері безпеки і оборони (як то, наприклад, схвалення законів про СБУ, розвідку тощо), на яких наполягає НАТО.

"Проєкт заяви - суто схоластичний документ, який містить і відверті недолугості, як то згадку про "встановлену Конституцією України" безальтернативність вступу України в НАТО (хоч набуття членства в НАТО дійсно затверджено в Конституції, але слова "безальтернативність" в Конституції немає, а для заяв ВРУ такі деталі мають значення)", - написав він.

Яременко додав, що відповідно до регламенту проєкт заяви розглянуть на наступному засіданні комітету 13 листопада.

Як відомо, в Україні з дводенним візитом перебуває Північноатлантична рада НАТО. Вчора посли країн та генсек відвідали Одесу, а сьогодні проведуть зустрічі у Києві.

Читайте також:  "Ви – наступні лідери України": виступ генсека НАТО в Одеській морській академії".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua