У Румунії прикордонники вилучили паспорт і утримували голову Меджлісу

Четвер, 12 грудня 2019, 10:11

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявляє, що після прильоту в Бухарест, при проходженні прикордонного контролю румунські прикордонники вилучили у нього паспорт і 3,5 години без пояснення причин утримували в трансферній зоні аеропорту.

Про це повідомляє "Європейська правда".

"І це при тому, що однією з цілей мого візиту і моїх колег до Румунії є заплановані на сьогодні зустрічі з державним секретарем Міністерства закордонних справ, а також з експертами German Marshall Fund of the United States для обговорення ситуації в тимчасово окупованому Російською Федерацією Криму і мілітаризації півострова і Чорного моря", - написав Чубаров у своєму Facebook 12 грудня.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу розповів, що оперативне втручання в ситуацію посла України в Румунії Олександра Банькова і консула посольства України в Румунії Павла Некрасова дозволили через 3,5 очікування владнати ситуацію.

Читайте також
Київ назвав недружнім актом сербський візит окупаційної адміністрації Криму

"Зрозуміло, що те, що трапилося, буде предметом звернення посольства України в Румунії в компетентні органи Румунії з метою отримати чіткі пояснення причин мого затримання", - написав Чубаров.

При цьому він висловив переконання, що ця ситуація пов'язана з тим, що з 2015 року його оголошено в розшук у Російської Федерації, а з 2016 року РФ оголосила його в міжнародний розшук.

"З моменту тимчасової окупації Криму Російською Федерацією я і мої колеги абсолютно виключили зі своїх поїздок країни Центральної Азії, а також Вірменію, Білорусь, Казахстан і Киргизію. На територіях цих країн російські спецслужби де-факто мають право арешту переслідуваних Росією осіб, незалежно від їхнього громадянства. Але не очікував, що отруйні щупальця російських спецслужб постараються дістати мене в Румунії", - написав Чубаров.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.

Компенсація за знищене війною: на чому вже зараз варто зосередитися Україні

Завдання України – вимагати створення окремого міжнародного механізму з компенсації Україні за рахунок заморожених активів РФ.

Аргумент для Путіна: як питання Косова повернулося у велику політику

Якщо не поставити крапку в косовському питанні, то Росія буде постійно використовувати цей прецедент для виправдання анексії територій сусідніх держав.