Суд визнав незаконним блокування Вікіпедії в Туреччині

Четвер, 26 грудня 2019, 15:47

Конституційний суд Туреччини у четвер виніс рішення на користь Вікіпедії, заявивши, що дворічна заборона Інтернет-енциклопедії, яку впровадив турецький уряд, є порушенням свободи вираження поглядів.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на агентство АР.

У квітні 2017 року Туреччина заблокувала Вікіпедію, звинувачуючи її у веденні наклепницької кампанії проти країни.

Читайте також
Туреччина заблокувала доступ до Вікіпедії на території країни

Це сталось після того, як сайт відмовився видаляти вміст, який нібито зображав Туреччину як державу, що підтримує терористичну "Ісламську державу" та інші терористичні організації.

Доступ до Вікіпедії та всіх її мовних видань був заблокований законом, який дозволяє уряду забороняти сайти, які, на його думку, становлять загрозу національній безпеці.

Вікіпедія відмовилася видаляти вміст, посилаючись на протидію цензурі. Вона подала клопотання у Конституційний суд у травні 2017 року після того, як перемовини з турецькими посадовими особами та оскарження апеляцій в судах нижчої інстанції зазнали невдачі.

Конституційний суд постановив, що заборона є порушенням свободи вираження поглядів. Судді проголосували 10 голосами проти 6 на користь Вікіпедії, проінформувало державне турецьке агентство Anadolu.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.

Чому ЄС має визнати Україну країною-кандидатом просто зараз

ЄС має запропонувати Україні не лише план відбудови, а й створення її незалежних інституцій, необхідних для того, щоб бути частиною Євросоюзу.

Чому візит Анджея Дуди до Києва став знаковим для відносин України та Польщі

Візит президента Анджея Дуди в Київ засвідчив повне відновлення довіри між Польщею та Україною. Новий рівень відносин має закріпити анонсований договір.