У парламенті Сербії побилися депутати і міністри через ухвалений в Чорногорії закон про церкву

відео
П'ятниця, 27 грудня 2019, 16:02

Депутати парламенту та члени уряду Сербії побилися під час парламентської сесії через події навколо закону про віросповідання, ухваленого парламентом Чорногорії.

Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на Балканський оглядач.

Лідер опозиційної партії "Двері" Бошко Обрадовіч вийшов до парламентської трибуни із транспарантом, на якому було написано, що президенти Сербії та Чорногорії "є братами" і вимагав втручання Сербської держави в ситуацію навколо Сербської православної церкви в Чорногорії.

Депутати з провладної партії вступили в бійку із Обрадовичем та викинули плакат. У бійці брав участь і міністр оборони Сербії Александар Вулін.

Парламент Чорногорії ухвалив закон про свободу віросповідання і правовий статус релігійних громад. Найбільш суперечливим положенням документу є те, що релігійні громади повинні надавати докази володіння своєю власністю до 1918 року.

Сербська православна церква вважає новий закон дискримінаційним. На думку СПЦ, він має на меті захопити її майно в Чорногорії. Ухвалення закону спричинило у Чорногорії сутички, протести і блокування доріг.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Латвія готує загострення: як Рига пішла на конфлікт із РФ та російською меншиною

Латвія усунула останню перешкоду для знищення монументів, що пов’язані з радянською окупацією. Як на такий крок відповість РФ?

Кандидатський статус для України: аргументи на користь та на шкоду Києву

Україна має достатньо аргументів на підтримку рішення про надання статусу кандидата у члени ЄС і контраргументів проти потенційних застережень.

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію.