Греція уклала угоду про модернізацію 84 американських F-16

Субота, 28 грудня 2019, 10:21

Греція заявляє, що підписала угоду з американською компанією Lockheed Martin, яка дозволить істотно модернізувати її винищувачі F-16 протягом наступних семи років на тлі напруги з сусідом і колегою по НАТО Туреччиною.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на АР.

Міністр оборони Нікос Панагіотопулос заявив парламенту раніше цього місяця, що 84 реактивні літаки F-16 будуть модернізовані до 2027 року до передових технологій класу Viper за програмою, що оцінюється в 1,5 мільярда доларів.

Читайте також
Кіпр, Греція та Ізраїль 2 січня підпишуть угоду про газопровід

В останні роки Греція розширила оборонні зв'язки зі Сполученими Штатами, побоюючись військової експансії Туреччини. Суперечки між сусідами щодо повітряного простору та морських кордонів, а також права на буріння нафти та газу у східному Середземномор'ї залишаються неврегульованими.

Ця напруженість посилилася в останні місяці після того, як Туреччина надіслала бурові судна до північного узбережжя Кіпру і досягла морського пакту з Лівією, який розглядають як такий, що підриває угоди між Грецією, Ізраїлем, Кіпром та Єгиптом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.