У Литві штрафуватимуть за роздачу безкоштовних пластикових пакетів

Вівторок, 28 січня 2020, 16:12

Сейм Литви у вівторок на позачерговій сесії встановив адміністративну відповідальність за безкоштовні великі пластикові пакети в місцях продажу товарів або продуктів.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на портал Delfi.

Зміни в закони Про охорону навколишнього середовища і Кодексу про адміністративні правопорушення Сейм прийняв одноголосно.

Торговців, які безкоштовно пропонують пластикові пакети для покупок, каратимуть штрафами в розмірі 1-3 тис. євро, а за повторне порушення-до 5 тис. євро.

Виняток стосуватиметься тільки дуже легких пакетів - товщиною стінки до 15 мікронів, які використовуються для нефасованих продуктів.

За даними Литовської асоціації торгових підприємств, в останні роки використання дуже легких і легких пакетів в країні скорочується. У 2017 рік на одного жителя припало 226 дуже легких і 34 легких пакети, а в 2014 році – 260 і 39 відповідно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Вакцинуйся або плати: як Австрія першою в ЄС впроваджуватиме обов'язкове щеплення

Австрія стане першою країною в Європі, яка запровадить обов’язкову вакцинацію. Як це працюватиме і чи не порушуватиме це права людини?

Канцлер Шольц: все про новий уряд Німеччини та його співпрацю з Україною

Яким буде новий німецький уряд і яких сюрпризів від нього варто чекати? Значною мірою це залежатиме від рівня "автономності", який отримають нові міністри.

Польща спрощує працевлаштування іноземців: що зміниться для громадян України

Польща спрощує правила працевлаштування для іноземців. Які зміни приготувала польська влада та що вони означають для громадян України?