ЄС активував механізм цивільного захисту для повернення громадян з Китаю

Середа, 29 січня 2020, 13:54

Євросоюз активував Механізм цивільного захисту після того, як Франція звернулася з проханням про надання допомоги в поверненні своїх громадян з Китаю через спалах коронавірусу.

Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться в заяві на сайті Єврокомісії.

Франція, зокрема, попросила про надання консульської підтримки громадянам ЄС в китайському місті Ухань, який є епіцентром спалаху захворювання.

Читайте також
У Німеччині підтвердили ще три випадки коронавірусу

 "Через наш Механізм цивільного захисту ЄС будуть мобілізовані два літаки для репатріації громадян ЄС з району Ухань в Європу. Наш Координаційний центр ЄС з реагування на надзвичайні ситуації працює цілодобово і знаходиться в постійному контакті з державами-членами, делегаціями ЄС в регіоні та посольством Китаю в Брюсселі. Подальша підтримка ЄС може бути мобілізована за запитом", - сказав комісар з кризового управління Янез Ленарчич.

ЄС буде спільно фінансувати транспортні витрати. Перший літак повинен вилетіти з Франції завтра вранці, а другий - пізніше цього тижня. Громадяни ЄС, як перебувають в регіоні і хочуть залишити його, можуть подати запит незалежно від їх національності.

Читайте також
Коронавірус у Китаї: Нідерланди планують евакуацію своїх громадян

Початкові цифри показують, що близько 250 французьких громадян будуть перевезені на першому літаку, і понад 100 громадян ЄС з інших країн на другому літаку.

У Єврокомісії наголосили, що на цьому етапі тільки здорові або безсимптомні громадяни матимуть право повернутися в Європу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Скинути королеву: як Барбадос "звільнив" Єлизавету ІІ та що чекає на британську монархію

400 років тому острів привабив англійських колоніалістів, що згодом принесло багато горя. Тепер це – "рай на землі", який вирішив утекти від британської монархії.

Поразка "антиваксів": як Швейцарія здолала багатомільйонну кампанію проти щеплення

"Антиваксам" вдалося залучити значні фінансові ресурси на підтримку кампанії "проти". На цьому фоні кампанія "за" була майже непомітною.

Контратака Земана: як проросійський президент занурює Чехію у політичну кризу

Хоча від парламентських виборів минуло більш ніж півтора місяця, новий уряд Чехії так і не зміг розпочати роботу. Ця пауза може тривати ще декілька місяців.