Швеція запровадить податок на пластикові пакети

Середа, 29 січня 2020, 17:51

У середу парламент Швеції прийняв рішення про податок на пластикові пакети, які громадяни купують у магазинах, щоб покласти в них придбані товари.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на канал SVT.

Податок на один пакет складе 3 шведських крони (приблизно 10 євроцентів). Це призведе до того, що пластиковий пакет, ймовірно, коштуватиме від шести до семи шведських крон для клієнта.

Податок набирає чинності з 1 березня поточного року.

За даними уряду, він буде генерувати податкові надходження в розмірі 2,7 млрд шведських крон щорічно. Ці доходи повинні використовуватися для зниження податку на працю.

Читайте також
У Литві штрафуватимуть за роздачу безкоштовних пластикових пакетів

Шведська торгова організація промисловості має вирішальне значення, серед іншого, тому що більшість мішків використовуються для сміття та спалюються.

Водночас експерти скептичні щодо нового податку, адже його ініціатори не передбачили різницю між пакетами, які підлягають переробці, і такими, що не підлягають. Крім того, новий податок не здатний змінити поведінку споживачів, які або спалюють пакети, або викидають їх у сміття.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Вакцинуйся або плати: як Австрія першою в ЄС впроваджуватиме обов'язкове щеплення

Австрія стане першою країною в Європі, яка запровадить обов’язкову вакцинацію. Як це працюватиме і чи не порушуватиме це права людини?

Канцлер Шольц: все про новий уряд Німеччини та його співпрацю з Україною

Яким буде новий німецький уряд і яких сюрпризів від нього варто чекати? Значною мірою це залежатиме від рівня "автономності", який отримають нові міністри.

Польща спрощує працевлаштування іноземців: що зміниться для громадян України

Польща спрощує правила працевлаштування для іноземців. Які зміни приготувала польська влада та що вони означають для громадян України?