Проти словацького депутата відкрили справу за фото із серпом і молотом

Четвер, 30 січня 2020, 14:55

Проти депутата словацького парламенту Любоша Блахи (Smer-SD) відкрили кримінальну справу за фото із серпом і молотом. 

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Aktuality.sk.

Блаху підозрюють у здійсненні двох злочинів: розповсюдженні екстремістського матеріалу та вияві симпатії до руху, спрямованого на придушення основних прав і свобод людини. Справу веде Національне кримінальне агентство.

Любош Блаха у грудні похвалився фотографією з червоною зіркою, на якій були зображені серп і молот. Він повідомив, що має на це право за рішенням Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

"ЄСПЛ давно постановив у справі угорського депутата Вайная, що використання так званих комуністичних символів, таких як червона зірка, не можуть бути автоматично охарактеризовані як екстремістські, оскільки ці символи неоднозначні, тому вони мають численні тлумачення", - сказав Блаха.

Читайте також
Проросійський спікер парламенту Словаччини контактував з обвинуваченою у справі вбивства журналіста

Він додав, що символ зазвичай використовується комуністичними партіями, а також послався на герб Австрії (одноголовий орел, увінчаний баштовою короною, тримає в лапах серп і молот).

Блаха вважає поведінку слідчого втручанням у свободу слова та виборчу кампанію.

На скандальному фото Блаха стоїть з піднятим кулаком поруч із головою Smer-SD, експрем'єром Робертом Фіцо. Це нібито був подарунок Фіцо на день народження Блахи.

 

Нагадаємо, Роберт Фіцо був прем’єр-міністром Словаччини до березня 2018 року й пішов з посади після масштабних протестів у країні, викликаних вбивством журналіста Яна Куцяка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Перевірка солідарності: які ризики "Північного потоку-2" має врахувати ЄС

За всю історію транзиту нашою ГТС жодного разу не було випадку, коли б ми зупинили транзит з технічних причин...

Тиск, і не тільки з Росії: хто та чому намагається зупинити реформу СБУ

Закон про СБУ досі оповитий теоріями змов, "зрадами" та взаємовиключними стереотипами. Сконцентруємося на тих нормах, що зараз викликають найбільше критики.

Кілька днів на роздуми для Путіна: деталі домовленості президентів США та РФ

Якими були результати останньої розмови президентів США та РФ? Чи дійсно Джо Байден відкинув усі вимоги Владіміра Путіна?