У ЄС змінилися правила отримання віз

Неділя, 2 лютого 2020, 11:06

2 лютого набули чинності нові правила отримання віз для короткотермінових поїздок до країн ЄС. Вони стосуються 105 третіх країн, громадянам яких потрібна віза для в'їзду в Євросоюз.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на сайт Єврокомісії.

Відтепер громадяни країн, яким потрібні візи до ЄС, а також до Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії, зможуть подавати заявку за 6 місяців (замість сьогоднішніх трьох) і не пізніше 15 діб до дати початку подорожі. 

Також з’являється можливість заповнення і підпису заявки в електронній формі. Заявнику треба особисто подавати документи на візи в консульстві або візовому бюро у випадках, коли треба отримати його відбитки пальців, тобто кожні 59 місяців.

Читайте також
Все про нові правила безвізу з ЄС: документи, "довідки" та підстави для відмови

Крім того, запроваджується гармонізований підхід щодо мультивіз для тих, хто подорожує часто і має позитивну візову історію.

За новими правилами, збільшується і вартість консульського збору – з 60 до 80 євро. Оновлений кодекс передбачає перегляд розміру візового збору кожні три роки.

Для громадян країн, які мають з ЄС угоду про спрощену видачу віз, візовий збір і надалі становитиме 35 євро.

Громадян України дані зміни не стосуватимуться - як відомо, наша держава має безвіз із ЄС. Як відомо, українцям варто чекати на зміни у 2021 році, із запуском системи авторизації поїздок до Євросоюзу (детальніше у статті Все про нові правила безвізу з ЄС: документи, "довідки" та підстави для відмови). Водночас, іноземці, які подаватимуть візові заяви у консульствах держав ЄС в Україні, будуть сплачувати за візу за новими правилами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua