У Косові відправили у відставку уряд через "коронавірусний" надзвичайний стан 

Четвер, 26 березня 2020, 08:51

Парламент Косова ввечері в середу відправив у відставку уряд лівонаціоналістичного Альбіна Курті, спричинивши політичну кризу в країні на тлі поширення коронавірусу.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на агентство Reuters.

82 із 120 парламентарів підтримали вотум недовіри уряду,  який встиг попрацювати менше ніж два місяці. Причина - суперечка щодо надзвичайного стану. Залишається незрозумілим, як уряд продовжуватиме роботу, оскільки країна не може провести дострокові вибори через поширення захворювання.

Читайте також
Президент Болгарії частково ветував закон про надзвичайний стан

Раніше у косовській коаліції виник спір про те, чи оголосити надзвичайний стан для боротьби з коронавірусом. У зв’язку з цим коаліційний партнер партії Курті, Демократична ліга Косова (LDK), ініціювала голосування за відставку.

Прем’єр-міністр Курті  звільнив з посади глави МВС Агіма Веліу, члена  LDK, який підтримав заклики президента Косова щодо оголошення надзвичайного стану для боротьби з коронавірусом.

Курті заявив, що такий різкий крок не виправданий, а глава МВС "сіяв паніку, заявивши, що кількість людей, постраждалих від коронавірусу, збільшується з кожною годиною".

"Звільнивши міністра LDK без жодних консультацій, прем'єр-міністр зруйнував керуючу коаліцію", - заявив Арбен Гаші, член LDK.

Відсторонення міністра внутрішніх справ було наслідком і інших розбіжностей, зокрема щодо того, чи варто скасовувати 100-відсоткові тарифи на сербські товари.

У Косові зареєстровано 71 випадок коронавірусу. Одна людина померла у зв’язку з захворюванням.

Читайте також: Словацький турбоуряд: чи зможе влада "нових облич" впоратися з кризою в країні

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua