Президент Болгарії частково ветував закон про надзвичайний стан

Неділя, 22 березня 2020, 16:57

Президент Болгарії Румен Радев частково наклав вето на закон про надзвичайний стан, введення якого було запропоновано для боротьби з коронавірусом.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на News.bg.

Президент піддав критиці заходи, передбачені в законі, які обмежують право на свободу слова і відсутність адекватних заходів для підтримки населення від бідності. Радев попередив, "що голод переможе страх".

Читайте також
Болгарія мобілізує армію, щоб гарантувати дотримання карантину

За його словами, закон переріс в пропозиції, які не мають нічого спільного з коронавірусом.

"Давайте не будемо забувати, що у нас є майбутнє після надзвичайного стану. Брак персоналу і недоліки в системі охорони здоров'я намагалися компенсувати це обмеженнями", - сказав Радев.

Він заявив, що бачить загрозу покарання будь-якого вільнодумства і інакомислення, бо заходи в законі про надзвичайний стан залишаються чинними навіть після його завершення.

Радев розкритикував низку економічних норм закону та інші положення документа, зокрема, виступивши проти повної блокади руху і висловивши невдоволення зростанням повноважень військових.

Глава держави висловив сподівання, що депутати врахують його рекомендації.

Нагадаємо, кількість інфікованих коронавірусом у країнах Європейського Союзу, Європейської економічної зони та Великій Британії сумарно перевищила кількість хворих у Китаї.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.

Компенсація за знищене війною: на чому вже зараз варто зосередитися Україні

Завдання України – вимагати створення окремого міжнародного механізму з компенсації Україні за рахунок заморожених активів РФ.