У Празі демонтували монумент маршалу Конєву

ФОТО
П'ятниця, 3 квітня 2020, 12:59

У Празі демонтували монумент радянському маршалу Івану Конєву.

Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на IDNES.

У Празі демонтували монумент маршалу Радянського Союзу Івану Конєву, який розташовувався перед будівлею міської адміністрації. Скульптуру зняли з постаменту краном.

"Монумент демонтують на виконання постанови місцевої ради від 12 серпня минулого року", - зазначив речник мерії Онджей Шрамек.

 
Фото: кадр з відео IDNES

У резолюції також постановили, що після демонтажу на місці Конєва встановлять пам’ятник героям-визволителям Праги наприкінці Другої світової війни.

Монумент перевезуть до майбутнього муніципального музею пам’яті ХХ сторіччя. Місце розташування музею ще не визначили. До того статуя буде зберігатися на складі. За словами Яна Лаціни, заступника старости шостого району Праги, збереження коштуватиме місту близько 11 тисяч чеських крон на місяць.

Президент Чехії Мілош Земан не погоджується із демонтажем та із обраною датою.

"Президент різко засуджує демонтаж статуї маршала Конєва. Він вважає використання надзвичайної ситуації для цього морально невиправданим", - наводить видання слова його речника Іржі Овчачека.

Ян Лаціна зазначив, що демонтаж монументу випадково збіглася в часі з карантинними обмеженнями, коли потенційні протести проти виконання рішення неможливі.

"Мені довелося довго вести перемовини з декількома установами щодо можливого розміщення статуї. На це пішло близько пів року, і вже від початку я розраховував, що демонтаж відбудеться приблизно на початку квітня", - додав він.

Фото: IDNES
Фото: IDNES

Нагадаємо, 12 вересня рада району чеської столиці Прага-6 вирішила долю пам'ятника радянському маршалу Івану Конєву: за підсумками таємного голосування депутати вирішили перенести пам'ятник, а на його місці встановити статую на честь визволителів Праги. Тоді рішення різко розкритикувало посольство Росії у Празі.

Пам’ятник Івану Конєву регулярно стає об'єктом атак. Це пов’язано з біографією маршала - після присутності на декількох фронтах у роки Другої світової війни Іван Конєв був залучений до придушення угорського повстання 1956 року, а також був присутній у Берліні на час будівництва Берлінської стіни в 1961 році. Пам'ятник Конєву сприймається деякими громадянами Чехії як символ підпорядкування ЧССР Радянському Союзу.

Традиційно цей монумент обливають фарбою напередодні річниці радянського вторгнення в Чехословаччину 1968 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?

Прискорення євроінтеграції: чого чекати українському бізнесу

Чи зможуть приватні та державні компанії "встигнути" за впровадженням посилених вимог і європейських стандартів? 

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.