Міжнародна дорадча група закликала Раду змінити закон про реформу СБУ

П'ятниця, 26 червня 2020, 18:51

Міжнародна дорадча група (МКГ) закликала Верховну Раду прийняти закон про реформування Служби безпеки України, що відповідатиме вимогам національної безпеки і євроатлантичним стандартам.

Як повідомляє "Європейська правда", відповідну заяву групи розміщено на сайті Консультативної місії ЄС.

МКГ створена в січні 2016 року при Службі безпеки як спеціальний орган, до якого увійшли Консультативна місія ЄС, офіс зв'язку НАТО і посольство США.

Сьогодні група зустрілася зі спікером парламенту Дмитром Разумковим, щоб обговорити реалізацію Закону України про національну безпеку, і, зокрема, реформу СБУ.

"Ми підкреслили важливість змістовної реформи СБУ для шляху України в ЄС і НАТО. Поточна робота над проєктом закону про СБУ надає історичну можливість просунутися вперед у цій реформі", - йдеться в заяві.

"Ми закликали Раду скористатися цією можливістю, щоб перетворити СБУ на сучасне громадянське агентство внутрішньої безпеки з цілеспрямованими і чітко визначеними функціями і сильним демократичним наглядом відповідно до Закону про вимоги національної безпеки і євроатлантичними стандартами, принципами та кращими практиками", - наголошується в документі.

Нагадаємо, Міжнародна консультативна група підготувала документ з аналізом президентського проєкту про реформу Служби безпеки України, в якому критикує перетворення СБУ у всесильну структуру.

За даними ЄвроПравди, в парламенті і в самій СБУ підтвердили готовність до суттєвих поступок. Верховна рада вже запустила досить рідкісну процедуру повторного першого читання, яка відкриває можливість для докорінного перегляду законопроєкту, його структури і ключових положень.

Детальніше читайте у статті - "Служба духовності та безпеки: що Захід просить змінити у президентській реформі СБУ"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Збройні" помилки Німеччини: чому політика Берліна часом сприяє конфліктам у світі

"Ніякої зброї для кризових районів" – за цією формулою вже багато років живе німецька зовнішня політика. Але які наслідки у реальному життя має слідування цьому принципу?

Малюська: рано чи пізно РФ доведеться сідати та домовлятися про компенсації щодо Донбасу

Міністр юстиції Денис Малюська: "Ключова частина – це доведення конкретних фактів окупації Росією Донбасу. Але "наступним потягом" підуть майнові вимоги від осіб, які постраждали внаслідок агресії РФ".

Німеччина штовхає до війни та руйнує своє майбутнє в Україні. Це має зупинитися

Німеччина дедалі більше стає пособником агресора у сприйнятті українців. Йдеться про наслідки, що збережуться на десятиріччя.