В Афінах 10 тисяч людей протестували проти закону про демонстрації

фото
П'ятниця, 10 липня 2020, 10:17

В Афінах близько 10 000 демонстрантів зібралися біля будівлі парламенту, який розглядав законопроєкт, що регулює вуличні демонстрації. В результаті відбулися сутички з поліцією.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Ekathimerini.

Організаторами акції протесту під гаслом "Руки геть від демонстрацій" в четвер виступили організації лівого спрямування, студентські об'єднання, профспілки, пов'язані з Комуністичною партією Греції, зокрема, АДЕДІ - конфедерація профспілок державних службовців Греції і молодіжне крило провідної опозиційної партії СІРІЗА.

 

Група протестувальників кидала в поліцію "коктейлі Молотова" і каміння, а правоохоронці відповідали сльозогінним газом.

Парламент Греції в результаті схвалив законопроєкт, спрямований, за словами авторів, на регулювання демонстрацій, які спричиняють збурення в суспільстві і впливають на торгівлю.

 

Законопроєкт зобов'язує подати заявку на проведення будь-якої демонстрації, надає право на обмеження на демонстрації або пряму заборону, якщо влада вважатиме, що вони загрожують суспільній безпеці.

Крім того, організатори несуть відповідальність за шкоду, заподіяну протестуючими. Нове законодавство було схвалено 187 законодавцями в 300-містному парламенті.

Нові правила покликані замінити указ 1971 року, що обмежує мітинги. Юніоністи і опозиційні партії звинувачують уряд в тому, що він вдається до превентивних дій, щоб придушити будь-яку опозицію до можливих наслідків пандемії коронавірусу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Газовий шантаж Путіна: серйозно, проте Україна має шанси на перемогу

Серйозність ситуації на газовому ринку не означає неминучість програшу. Україна може зберегти транзит, завантажити ГТС і при цьому значно знизити ціни.  

Останній аргумент для змін: які наслідки матиме скандал навколо Doing Business

Світовий банк прийняв рішення відмовитися від подальшої публікації рейтингу Doing Business. Як тепер змусити уряди проводити дерегуляцію?

Два тижні до вибуху: чому нові вибори заведуть Грузію у ще глибшу кризу

Політична криза у Грузії, що триває вже майже рік, незабаром може вийти на новий, безпрецедентно високий рівень.