У Європарламенті хочуть покарати Польщу за погіршення стану демократії

Четвер, 16 липня 2020, 16:26

У Європарламенті вважають, що Європейський союз повинен вжити дії проти націоналістичного уряду Польщі за підрив демократії.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

У доповіді Комітету Європарламенту з громадянських свобод, правосуддя та внутрішніх справ піддається критиці "триваюче погіршення демократії, верховенства права та основних свобод у Польщі" під керівництвом партії "Право і справедливість".

Комітет Європарламенту проголосував 52 голосами за проти 15 за доповідь, що закликає інші 26 країн ЄС просувати санкційну процедуру щодо верховенства права проти Варшави, що теоретично може призвести до припинення виборчих прав Польщі в блоці.

Доповідь, яка незабаром буде обговорюватися всім Європарламентом, з'явилася за день до того, як  лідери держав-членів ЄС зустрінуться, щоб обговорити масове економічне стимулювання з метою допомоги національним економікам оговтатися від пандемії коронавірусу.

Європейський парламент повинен буде схвалити будь-яку угоду між державами-членами щодо їх наступного спільного бюджету на суму майже 1,1 трлн євро і доданого фонду економічного відновлення, передбачуваному в розмірі 750 млрд євро.

Автори доповіді заявили, що тверді демократичні гарантії стануть попередньою умовою для затвердження пакету заходів з відновлення економіки.

Багаті, в основному ліберальні західні держави ЄС, які нададуть більшу частину ресурсів для спільних витрат, хочуть пов'язати фінансування відновлення з повагою верховенства права, підхід, який Польща і її євроскептичний союзник Угорщина відкидають.

Читайте також Компромісний план відновлення Європи: як ЄС планує рятувати свою економіку

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Газовий шантаж Путіна: серйозно, проте Україна має шанси на перемогу

Серйозність ситуації на газовому ринку не означає неминучість програшу. Україна може зберегти транзит, завантажити ГТС і при цьому значно знизити ціни.  

Останній аргумент для змін: які наслідки матиме скандал навколо Doing Business

Світовий банк прийняв рішення відмовитися від подальшої публікації рейтингу Doing Business. Як тепер змусити уряди проводити дерегуляцію?

Два тижні до вибуху: чому нові вибори заведуть Грузію у ще глибшу кризу

Політична криза у Грузії, що триває вже майже рік, незабаром може вийти на новий, безпрецедентно високий рівень.