Британія вперше ввела санкції окремо від ЄС, у "чорному списку" 25 росіян

Понеділок, 6 липня 2020, 18:43

Велика Британія вперше самостійно ввела санкції проти десятків людей, обвинувачених у порушеннях прав людини в усьому світі, у тому числі - проти 25 громадян Росії.

"Європейська правда" ознайомилась з рішенням британського уряду, про яке оголосив глава МЗС Домінік Рааб. 

У минулому Британія майже завжди вводила санкції колективно як член ООН або Європейського Союзу, але після Brexit почала  діяти самостійно.

Читайте також
ЄС запускає роботу над глобальним санкційним режимом, еквівалентним "закону Магнітського"

49 осіб і організацій, причетних до найвідоміших порушень прав людини в останні роки, опинились під санкціями відповідно до нового санкційного режиму Британії. 

Перша хвиля британських санкцій, за якою послідують і наступні, націлена на 25 громадян РФ, причетних до жорстокого поводження і смерті аудитора Сергія Магнітського. У списку, зокрема, голова Слідчого комітету РФ Александр Бастрикін, заступник генерального прокурора РФ Віктор Гринь, співробітники МВС РФ.

Персональні санкції Лондон ввів щодо 20 громадян Саудівської Аравії, причетних до смерті журналіста Джамала Хашоггі, двох високопоставлених військових генералів з М'янми. 

Під санкціями  також дві організації, причетні до примусової праці, тортур і вбивств у Північній Кореї.

Представник департаменту МЗС раніше заявив, що новий режим дозволить Британії "працювати незалежно від таких союзників, як США, Канада, Австралія і Європейський Союз".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Афганський колапс: що впливає на позицію Заходу щодо визнання уряду талібів

Який курс оберуть західні країни щодо захопленого Афганістану і, зокрема, нового уряду, сформованого талібами?

Спроба №3: чому Болгарія ніяк не може сформувати коаліцію та які наслідки це матиме

Болгарія ніяк не може вийти з глибокої політичної кризи. І схоже, з кожним новим кроком ще більше заглиблюється у безвихідь. 

Кругляк 2.0: як Україна йде до нової суперечки з ЄС

Найближчим часом Україна скасує мораторій на експорт необробленої деревини. Але таким чином, щоб залишити неможливим продаж кругляка за кордон.