Рада дала згоду на кредит у 500 млн євро на трасу Київ-Одеса, Львівську об'їзну та інші

Вівторок, 25 серпня 2020, 13:57

Верховна Рада України схвалила залучення 500 млн євро кредиту від Європейського інвестиційного банку на дорожні проєкти, серед яких - Львівська об’їзна дорога та ремонт траси Київ-Одеса.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

450 млн євро залучать у рамках фінансової угоди "Європейські дороги України ІІІ" терміном на 25 років, у рамках розвитку Транс'європейської транспортної мережі. Угоду було укладено у листопаді 2019 року.

"За ці кошти буде відремонтовано 314 км автодороги М-05 Київ - Одеса в частині Черкаської, Кіровоградської, Миколаївської та Одеської областей. Також кошти підуть на будівництво 35 км північної об'їзної дороги Львова", - розповів міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Як зазначено в пояснювальній записці до законопроєкту, джерелом погашення й обслуговування кредиту на кожен бюджетний рік будуть кошти державного Дорожнього фонду в спецфонді держбюджету.

Друга ратифікована Радою угода - про 50 млн євро від ЄІБ у рамках проєкту "Транспортний зв'язок в Україні - Фаза І". Загальний обсяг фінансування за цією угодою складає 100 млн євро, з яких 50 млн - кредит ЄІБ та ще 50 млн - грантові кошти ЄС.

Як повідомив Владислав Криклій, ці гроші спрямують на будівництво північно-східної ділянки об'їзної дороги навколо Тернополя, будівництво трьох багаторівневих розв'язок і двох шляхопроводів у Львівській та Рівненській областях біля Тернополя. 

Нагадаємо, на початку червня ЄІБ та Україна підписали угоду про 300 млн євро кредиту на енергоефективність громадських будівель, а на початку липня банк погодив 50 млн євро кредиту для першого інноваційного парку України UNIT.City. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Двері НАТО відкриваються: що змінює для України вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу

Безпекова карта Європи радикально змінюється. Швеція та Фінляндія вже отримали оборонні гарантії від ядерної держави...

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.