Україна та Іспанія підписали меморандум про співпрацю у сфері сільського господарства

Четвер, 10 вересня 2020, 13:37

Україна та Іспанія підписали Меморандум про співпрацю у сфері сільського господарства, переговори по якому тривали три роки.

Як повідомляє "Європейська правда", про це оголосив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – торговий представник України Тарас Качка.

"Якщо ми хочемо від Брюсселя якісно іншого доступу аграрної продукції, нам потрібне спільне бачення аграрного розвитку з кожною державою-членом ЄС. Це головна мета нашого структурного діалогу щодо сільського господарства з Іспанією", - написав Качка на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що наразі Україна має 17 меморандумів про співпрацю з державами-членами ЄС.

Україна для Іспанії є найбільшим постачальником сільськогосподарської продукції: загалом з 840 млн доларів експорту до Іспанії з початку року 2/3 займає кукурудза і олія.

"Але наша кукурудза перемагає всіх. І коли я жартую, що "хамон наш" - це лише частково жарт. Ми є ключовим постачальником для іспанського тваринництва. Це є підґрунтям для структурного аграрного діалогу", - додав Качка.

Він додав, що на початку року був проведений аграрний діалог з Німеччиною, тоді ж у Берліні відбулася зустріч з профільними  міністрами країн Балтії. Крім того, відбувся діалог з угорським міністром сільського господарства.

"А під час візиту до Польщі у лютому цього року ми з міністром Ардановським переконалися, до чого призводить дефіцит діалогу щодо аграрної політики між сусідніми країнами. Бо більшість критичних уваг в наш бік з боку польських фермерів були скоріше пропагандистськими упередженнями, ніж реальними проблемами", - зазначив Качка.

Читайте також: "Всупереч Угоді: що може заблокувати переговори про оновлення ЗВТ із Євросоюзом"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.