"Жовті жилети" повернулися з протестами на вулиці Франції 

фото
Субота, 12 вересня 2020, 15:21

У суботу, 12 вересня, в Парижі та інших містах Франції поновилися перервані на час літніх відпусток акції протесту "жовтих жилетів".

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на RFI.

У Парижі учасники протестного руху "жовтих жилетів" призначили місце збору в декількох точках: на Єлисейських полях, біля підніжжя базиліки Сакре-Кьор та в інших місцях.

При цьому префектура поліції Парижа напередодні попередила, що забороняє проведення акцій протесту в районі Єлисейських полів, а також біля Єлисейського палацу, Національних зборів і резиденції прем'єр-міністра.

До полудня паризька префектура повідомила про затримання 128 осіб. Приблизно в цей час стало відомо про перші зіткнення протестувальників з поліцією. До 13 години було затримано вже 154 людини.

 
Протестувальники в Парижі 12 вересня
Фото: afp

Управління паризького транспорту RATP оголосило про те, що з ранку 12 вересня і аж "до розпорядження префектури поліції" в Парижі буде закрито близько 50 станцій метро і приміських електричок RER. 

Протести, названі на честь жовтих жилетів підвищеної видимості, почалися в листопаді 2018 роки після громадського невдоволення підвищенням податків на паливо.

Згодом ці податки були скасовані, але рух зберігся і перетворився в більш широкий антиурядовий протест.

Останній великий протест "жовтих жилетів" відбувся 14 березня 2020 року, напередодні місцевих виборів. Це було лише за три дні до того, як в країні оголосили жорсткий карантин через коронавірус.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Зрада президента: як Молдова дійшла до арешту Додона та що це змінить у відносинах з РФ

Молдова вперше заарештовує експрезидента. Чи призведе такий крок до виявлення всієї мережі впливу РФ у сусідній країні?

Євроінтеграція від Джонсона: що може стояти за новою ініціативою Британії

Це не перша спроба Великої Британії зібрати навколо себе групу країн, зробивши з них альтернативу Євросоюзу. Та чи потрібно це Україні?

Наближення до Шенгену: що дасть Україні спільний з Польщею контроль за кордоном

Україна може отримати шанс скоротити черги на кордоні з усіма своїми сусідами-членами Шенгену і стати на крок ближчою до безбар’єрної Європи.