У перелік стратегічних партнерів України помістили Азербайджан, але не Румунію і Словаччину

Вівторок, 15 вересня 2020, 15:32

У новій стратегії національної безпеки, яку президент Володимир Зеленський ввів у дію в понеділок, у переліку держав, з якими Україна розвиватиме стратегічне партнерство, присутній Азербайджан, але немає кількох найближчих держав-сусідок.

Про це йдеться у статті "Донбас як Крим: на що дав згоду Зеленський у новій безпековій стратегії України".

На першому місці у розділі за назвою "Основні напрями зовнішньополітичної діяльності" - ЄС та НАТО із визначеною метою про набуття повноправного членства.

Якщо говорити про держави, то в переліку таких, з якими Україна розвиватиме "всебічне співробітництво" і "стратегічне партнерство" названі США, Британія, Канада, Німеччина, Франція, а також Азербайджан, Грузія, Литва, Польща, Туреччина.

"Присутність Азербайджану в цьому переліку, м’яко кажучи, дивує. Ця держава точно не є для нас партнером у просуванні демократії. Вона не допомагає боротися з російською агресією. Економічних підстав для цього також немає: за перше півріччя 2020 року ми експортували до Азербайджану товарів на $179 млн, це лише 0,78% українського експорту" - зазначається у статті.

Натомість у переліку стратегічних партнерів немає Румунії -  чорноморської держави-члена НАТО, яка має доволі сильні антиросійські настрої і в суспільстві, і серед політиків.

"І це – ще сумніше. Бо ця держава має вагомий потенціал підтримки України, у тому числі безпекової, який Київ чомусь системно ігнорує" - зазначається у статті.

У пріоритетних напрямках у новій стратегії немає також Словаччини, яка має для енергетичної незалежності України більше значення, ніж Азербайджан, адже майже весь обсяг газу іде через словацький кордон.

Трохи нижчий рівень важливості, ніж з 10 стратегічними партнерами, рівень держав з "партнерськими відносинами", стратегія присвоїла "іншим державам Балтії (крім Литви) та державам Північної Європи". Ще дві держави-сусідки, Молдова та Білорусь, проходять у блоці "прагматичні відносини". А із державами Азії, Близького Сходу, Африки та Південної Америки (без виділення жодної з них) Україна розвиватиме "взаємовигідне економічне співробітництво".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.

Компенсація за знищене війною: на чому вже зараз варто зосередитися Україні

Завдання України – вимагати створення окремого міжнародного механізму з компенсації Україні за рахунок заморожених активів РФ.