В Італії проходить референдум щодо скорочення кількості депутатів у парламенті

Понеділок, 21 вересня 2020, 10:41

В Італії в понеділок проходить другий день голосування на конституційному референдумі щодо скорочення кількості депутатів в парламенті.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на DPA.

Перший день голосування проходив у неділю, проголосували 29,71% з 51,6 мільйона виборців, які мають право голосу.

Голосування триває в понеділок, дільниці будуть відкриті до 15:00. Результати очікуються увечері.

На референдумі італійцям пропонується схвалити скорочення Палати депутатів з 630 до 400 депутатів, а Сенату з 315 до 200 сенаторів.

Спостерігачі побоюються низької явки через пандемію коронавірусу. Для того, щоб голосування було дійсним, не потрібно мінімальної явки. Очікується, що реформа буде схвалена.

Згідно з результатами дослідження громадської думки, конституційні зміни на референдумі збираються підтримати 71% італійців (з тих, хто має намір взяти у ньому участь), тоді як 29% голосуватимуть проти. 

Підтримка переважає серед прихильників майже всіх політичних сил - окрім найменших, оскільки останні після реформи матимуть менші шанси отримати місця в парламенті.

Референдум для затвердження реформи планувався на 29 березня, але у зв’язку з пандемією коронавірусу був перенесений на 20-21 вересня. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.