Військові США затримаються у Литві, Вільнюс каже, що це не пов'язано із Білоруссю

Вівторок, 22 вересня 2020, 13:17

Новий батальйон американських військ, включаючи танки і бронетехніку, буде дислокований в Литві в листопаді і пробуде до середини червня 2021 року.

Про це заявив міністр оборони Раймундас Каробліс, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

Новий батальйон замінить аналогічний підрозділ, яке прибуло 4 вересня для двомісячного перебування недалеко від кордону з Білоруссю.

"Це ніяк не пов'язано з ситуацією в Білорусі", - зазначив Каробліс.

Батальйон США, дислокований в даний час в Литві, прибув раніше і залишиться там довше, ніж вказувалося урядом до початку протестів в сусідній Білорусі.

Вперше американці прислали батальйон в Литву на восьмимісячну ротацію минулого року – сотні військових США в місті Пабраде перебували з жовтня по червень.

Нагадаємо,  міністр оборони США повідомив, що кількість американських військових у Німеччині зменшиться майже на 12 тисяч із присутніх 36 тисяч – значно більше, ніж було відомо раніше.

Близько 6400 військових відправлять назад до США, ще близько 5600 будуть передислоковані до інших європейських країн.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг, коментуючи рішення, зазначив, що воно "підкреслює постійну відданість США НАТО і європейській безпеці" та приймалося у тісних консультаціях із союзниками.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.