Спеціальний суд щодо воєнних злочинів у Косові арештував першого підозрюваного

Четвер, 24 вересня 2020, 17:26

Спеціальна палата (суд) Косова, суд щодо воєнних злочинів, розташований в Гаазі, арештував колишнього командира Армії визволення Косова Саліха Мустафу.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

Мустафа був командувачем Армії визволення Косова під час Косовського конфлікту 1998-1999 років. У заяві суду йдеться, що він підтвердив обвинувальний висновок і ордер на арешт проти Мустафи, хоча і не уточнив, які звинувачення йому можуть бути висунуті.

За міжнародним правом, Мустафа вважається невинним, поки його вина не буде доведена. Суд не оприлюднив подробиць його арешту, і неясно, чи призначений йому ще адвокат.

"Саліх Мустафа переводиться в слідчі ізолятори Спеціальної палати Косова в Гаазі і без затримки постане перед суддею попереднього провадження", - йдеться в повідомленні суду.

Це перший арешт Спеціальної палати, створеної в Гаазі в 2015 році для розгляду справ про передбачувані злочини партизанів Армії визволення Косова під час війни, яка призвела до незалежності Косова від Сербії.

У червні прокурор суду оприлюднив обвинувальний висновок проти президента Косова Хашима Тачі за звинуваченням у військових злочинах і злочинах проти людяності, який включає майже 100 вбивств.

Обвинувальний висновок ще не затверджений суддею. Тачі, який заперечує свою провину, в липні відправився в Гаагу, щоб зустрітися з прокурорами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.