Макрон вимагає від Європарламенту відновити роботу в Страсбурзі, перервану коронавірусом

Понеділок, 28 вересня 2020, 17:26

Президент Франції Еммануель Макрон надіслав листа президентові Європарламенту з вимогою якнайшвидшого повернення до роботи в Страсбурзі.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Politico.

Через побоювання і обмеження, пов'язані з коронавірусом, з лютого Європарламент не проводить щомісячні пленарні засідання у французькому місті. Замість цього засідання проводилися в Брюсселі, де виконується і більша частина іншої роботи.

У своєму листі президенту парламенту Давіду Сассолі Макрон стверджує, що міркування щодо ризику для здоров'я більше не можуть служити виправданням відмови від Страсбурга.

"Ситуація, безумовно, важка, але вона така ж важка в Страсбурзі, як і в Брюсселі. У цих умовах ви повинні невідкладно повернутися до інституційної нормальності і відновити пленарні засідання в Страсбурзі з жовтня", - написав Макрон в листі від 23 вересня, яке отримали кілька інформагентств.

Парламент повинен був повернутися в Страсбург минулого місяця, але скасував цей план після того, як французька влада оголосила ельзаське місто і його околиці "червоною зоною" через коронавірус.

Французькі офіційні особи розкритикували це рішення і заявили, що вони розробили плани щодо захисту депутатів і співробітників Європарламенту.

Парламент уже готовий скасувати свою наступну заплановану сесію в Страсбурзі, яка пройде з 5 по 8 жовтня, після того, як бельгійська влада оголосила місто "червоною зоною" через кількість випадків коронавірусу. Це означає, що, якщо співробітники парламенту поїдуть з Брюсселя до Страсбурга, їм доведеться самоізолюватись після повернення, відзначили офіційні особи.

Сассолі обговорить це питання з офіційними особами та високопоставленими депутатами Європарламенту, і остаточне рішення очікується найближчими днями.

Друга страсбурзька сесія, яка повинна початися 19 жовтня, також викликає сумніви.

У своєму листі Макрон сказав, що Франція "не дозволить політичним приводам, що підживлюються побоюваннями з приводу пандемії", підірвати роль Страсбурга, який широко розглядається як символ франко-німецького і більш широкого європейського примирення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.