Єврокомісія ініціювала обговорення щодо відмови від монет 1 і 2 євроценти

Вівторок, 29 вересня 2020, 19:04

Європейська комісія відкрила 4-тижневе громадське обговорення щодо використання дрібних монет номіналом 1 і 2 євроценти.

Про це повідомляє "Європейська правда".

У спеціальному розділі на сайті Єврокомісії європейським громадянам і установам пропонується анонімно поділитися своїми думками та пропозиціями з питання про те, чи слід округляти ціни до 5 євроцентів і відмовитися від дрібних монет.

"Правила ЄС щодо монет євро свідчать, що установи ЄС повинні періодично перевіряти використання монет різних номіналів з точки зору витрат і прийнятності для суспільства", - йдеться в повідомленні ЄК.

За перший день користувачі залишили кілька сотень коментарів, більшість з яких схвалюють відмову від найдрібніших монет.

Найчастіші аргументи - вони дорогі у виробництві, транспортуванні та захаращують гаманці.

У той же час, деякі коментатори вважають, що скасування монет в 1 і 2 євроценти призведе до округлення цін, в основному на споживчі товари, що зробить повсякденне життя дорожчим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курт Волкер: До кінця року ми побачимо зміну на фронті, а далі у росіян буде складна зима

"Коли вам протистоїть такий ворог – місця для компромісу немає. Зараз надто ризиковано навіть тимчасово залишати Крим у руках Росії..."

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...