Туреччина анонсувала російські військові навчання у Середземному морі

Четвер, 3 вересня 2020, 18:35

Анкара оголосила, що Росія проведе військово-морські навчання з бойовими стрільбами в східному Середземномор'ї на тлі ескалації напруженості між Туреччиною і її прибережними сусідами Грецією і Кіпром через права на пошук енергетичних ресурсів в регіоні.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на AP.

У навігаційному повідомленні Туреччини йдеться про те, що російські навчання відбудуться 8-22 вересня, а 17-25 вересня – вони проходитимуть в районах Середземномор'я, де працюють турецькі дослідницькі судна.

Туреччина оголосила про навчання після того, як Сполучені Штати заявили, що частково знімають 33-річне ембарго на постачання зброї етнічно розділеному Кіпру.

Незрозуміло, чому Туреччина - член НАТО оголосила про такі навчання від імені Москви, але в останні роки обидві країни значно зміцнили свої військові, політичні та економічні зв'язки. Вони тісно координують свою військову присутність в Сирії, в той час як Туреччина закупила передові російські ракети С-400.

Туреччина також висловила обурення рішенням США скасувати ембарго на постачання зброї Кіпру.

Заява Туреччини прозвучала в момент загострення непорозумінь між Туреччиною, з одного боку, і Грецією і Кіпром - з іншого, з приводу прав на розвідку енергоносіїв на шельфі. Військові кораблі Греції і Туреччини стежили один за одним в останні тижні, оскільки турецькі розвідувальні і бурові судна продовжують шукати вуглеводні у водах, де Греція і Кіпр претендують на виняткові економічні права.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.