Зеленський не підпише угоду про ЗВТ під час візиту до Туреччини

П'ятниця, 16 жовтня 2020, 14:43

Президент Володимир Зеленський визнав, що угода про зону вільної торгівлі між Україною і Туреччиною не буде підписана під час його візиту в Стамбул цієї п’ятниці, 16 жовтня; це знімає ризики, які несло термінове підписання угоди. 

Як повідомляє "Європейська правда", це випливає з його інтерв’ю турецькому інформаційному агентству Demirören, переклад якого наводить пресслужба офісу президента.

Зеленський зазначив, що переговори про такі угоди, як ця, містять "дуже багато нюансів" і потребують часу. З його слів випливає, що перемовини ще не завершені, хоча вже близькі до цього.

Читайте також
Примус до вільної торгівлі: чим небезпечний прорив у переговорах про ЗВТ із Туреччиною

"Ми вже перебуваємо на фінішній прямій. Сподіваюся, що угода буде підписана в найкоротші терміни", - підкреслив Зеленський. 

Додамо, джерела "Європейської правди" також підтверджують, що угода про ЗВТ з Туреччиною під час візиту Зеленського підписана не буде. 

Тривалий час перемовини не рухаються через наявність принципових розбіжностей. Досі між сторонами немає згоди щодо пунктів, які потребують ухвалення рішень на політичному рівні.

На початку червня в українському МЗС заявляли, що угода "готова на 99%" і залишається узгодити лише певні деталі.

Варто зауважити, що в Україні раніше лунали заяви про небезпечність підписання угоди про ЗВТ без досягнення принципово нових домовленостей про її формат. Детальніше - у публікаціях: 

"Примус до вільної торгівлі: чим небезпечний прорив у переговорах про ЗВТ із Туреччиною" та "Торгівля в турборежимі: які ризики несе домовленість Зеленського та Ердогана"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.