У Польщі обвалився рівень довіри до чільних політиків

Середа, 21 жовтня 2020, 11:36

У Польщі рівень довіри до президента Анджея Дуди, прем’єра Матеуша Моравецького і мера Варшави, опозиціонера Рафала Тшасковського суттєво знизився цього місяця. 

Як повідомляє "Європейська правда", про це свідчить опитування IBRiS для видання Onet.

Дуда, Моравецький та Шимон Головня, який зайняв на виборах президента цього року третє місце, - політики, які в жовтні мають найбільшу довіру поляків. 

Однак усі троє демонструють набагато гірший результат, ніж минулого місяця. Це правило стосується майже всіх політиків, які були включені в опитування. 

Президент Анджей Дуда лідирує у рейтингу довіри з 42,3% - падіння у порівнянні з попереднім опитуванням у вересні складає -9,9 відсоткового пункту (в.п.). Це значне падіння, але минулого місяця у Дуди був рекордний рівень довіри, тому зараз він практично повернувся до рівня, який спостерігався під час президентської кампанії.

Читайте також
Діалог із багатьма ускладненнями: що чекає у Києві президента Польщі Анджея Дуду

Прем'єр-міністр Матеуш Моравецький опинився на другому місці. Главі уряду також довіряє набагато менше людей - 40% (падіння -8,6 в.п.). У його випадку це найгірший результат з січня.

Шимон Головня вперше вийшов на третю сходинку рейтингу довіри. Лідеру руху "Польща 2050" цього місяця довіряють 37,9% відсотка - падіння ​-5,4 в.п. 

Четверте місце посів мер Варшави Рафал Тшасковський. Він поступився місцем своєму недавньому конкуренту на президентських виборах Головні. Лідеру нового руху "Спільна Польща" довіряють 34,2% респондентів - падіння -9,3 в.п. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Розворот Орбана: як новий уряд та надзвичайний стан мають змінити курс Угорщини

Новий уряд та введення "воєнної надзвичайної ситуації" через Україну - це все про зміни, які в один день відбулися в Угорщині.

Ілюзія компромісу: чому поступки Путіну стануть поразкою Заходу. Відповідаємо New York Times

 Запитання від інших країн звучатиме жорстко: "Який сенс боротися за демократію та західні цінності, якщо Захід зрадив навіть Україну?"

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.