Чеська розвідка розповіла про активність російських і китайських шпигунів у країні

Вівторок, 10 листопада 2020, 15:02

Чеська служба безпеки і інформації (BIS) вважає, що минулого року російські і китайські шпигуни представляли найбільшу загрозу для безпеки і інтересів країни.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Ceske Noviny.

За даними контррозвідки, інтенсивність діяльності китайської розвідки в Чехії не відстає від російської. Однак Росія намагається дестабілізувати і дезінтегрувати своїх супротивників, а китайська мета полягає в тому, щоб інші народи визнали законність китайських інтересів і проявили повагу до країни.

Минулого року китайські спецслужби використовували традиційне прикриття в якості дипломатів, журналістів і вчених, а також сучасні методи розвідки, стверджує BIS.

"Вони були зацікавлені в різних областях і використовували відкритість чеського середовища, щоб запропонувати китайські інвестиції", - йдеться в щорічному звіті. За даними контррозвідки, минулого року китайські агенти також активно займалися чеською академічною сферою.

За даними BIS, в 2019 році на території Чехії працювали різні російські служби. Шпигуни під дипломатичним прикриттям прагнули просувати інтереси і точки зору Кремля та підвищувати репутацію Росії.

Крім того, за даними BIS, росіяни і китайці також чинили кібератаки проти міністерства закордонних справ і чеських посольств за кордоном.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.

Компенсація за знищене війною: на чому вже зараз варто зосередитися Україні

Завдання України – вимагати створення окремого міжнародного механізму з компенсації Україні за рахунок заморожених активів РФ.

Аргумент для Путіна: як питання Косова повернулося у велику політику

Якщо не поставити крапку в косовському питанні, то Росія буде постійно використовувати цей прецедент для виправдання анексії територій сусідніх держав.