У Єврокомісії пропонують фінансово карати країн-членів, які порушують права ЛГБТ

Четвер, 12 листопада 2020, 15:26

Єврокомісарка з питань рівності Хелена Даллі пропонує включити захист прав ЛГБТІ до зобов’язань країн-членів щодо дотримання верховенства права, за порушення яких у наступному семирічному бюджеті ЄС можуть передбачити санкції.  

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Politico.

У коментарі виданню Даллі зазначила, що забезпечити захист прав ЛГБТ у країнах-членах можливо було б у рамках механізму, що передбачає фінансові важелі впливу на країн-членів, якщо вони не дотримуються своїх зобов’язань щодо верховенства права. 

Так званий "механізм умовності щодо верховенства права" політично пов’язаний з перемовинами щодо довгострокового бюджету ЄС та фонду порятунку економіки.  

"Я думаю, це дуже правильно. Тому що це спосіб - сподіваюся - впливати на країн-членів. Якщо ви не поважаєте верховенство права - ви не отримуєте якусь частку коштів, яку ви мали б отримати", - зазначила вона.

Євродепутати та деякі країни-члени наполягають на запуску механізму, який дозволив би ЄС скорочувати обсяг фінансування країн-членів, якщо вони нехтують своїми зобов’язаннями щодо забезпечення верховенства права у спосіб, який загрожує фінансовим інтересам ЄС. 

Як "механізм умовності", так і сам бюджетний пакет ще фінально не погоджені. 

Єврокомісія також збирається презентувати стратегію захисту прав ЛГБТ у країнах ЄС.  

У ній, серед іншого, йдеться про те, щоб криміналізувати мову ворожнечі та ненависті щодо ЛГБТ, створити національні плани боротьби з їхньою дискримінацією, забезпечити батьківські права та визнання одностатевих шлюбів, укладених в тій чи іншій країні, іншими країнами ЄС. 

Згідно з дослідженням Єврокомісії, 43% ЛГБТ-людей у 2019 році відчували дискримінацію щодо себе. 

Нагадаємо, раніше ЗМІ з посиланням на свої джерела повідомляли, що прем’єр Угорщини Віктор Орбан пригрозив ветувати бюджет ЄС через планований механізм верховенства права.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

А Ердоган проти: навіщо Туреччині блокувати розширення НАТО

Чи використає Анкара своє право вето для блокування членства Фінляндії та Швеції? Такий демарш більш схожий на запрошення західних країн до торгу.

Сенатор, що воює за РФ: через кого у США загальмували нову допомогу Україні

Влітку 2018 року Ренд Пол їздив у Москву, привіз звідти конфіденціальний лист до Трампа. І нібито намагався стати посередником у врегулюванні "українського питання".

Павло Клімкін: В України не може бути мирної угоди з цією Росією

"США показали рішучість, мовляв, "Ми Росію закатаємо в асфальт". Але як закатувати – відповіді немає"