У Раді Європи розкритикували Грецію за нелюдські умови утримання мігрантів

Четвер, 19 листопада 2020, 13:28

Комітет Ради Європи з протидії тортурам у своїй доповіді, опублікованій у четвер, засудив нелюдські умови утримання мігрантів у Греції, закликавши країну переглянути свою міграційну політику.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на заяву комітету.

У доповіді комітет з протидії тортурам визнає значні проблеми, з якими стикається грецька влада в боротьбі з великою кількістю мігрантів, що в'їжджають в країну, і стверджує, що це вимагає скоординованого європейського підходу.

"Однак це не звільняє грецьку державу від її зобов'язань в області прав людини і обов'язку піклуватися про всіх мігрантів. Комітет дійшов висновку, що умови утримання мігрантів в певних установах в регіоні Еврос і на острові Самос можуть бути рівносильні нелюдському і принижуючому гідність поводженню" - заявили в комітеті.

Після березневого візиту спостерігачі засудили практики, застосовані в районі Евроса, що межує з Туреччиною, і на острові Самос, відокремленому від Туреччини протокою шириною всього 1,6 кілометра. "Комітет не розуміє, як грецька влада утримує маленьких дітей і немовлят в таких травмуючих умовах на строк до місяця або навіть більше", - пишуть вони.

У порту Самоса вони відвідали дві камери площею 42 і 32 квадратних метри, що вміщають 43 і 50 осіб відповідно, не мають опалення, освітлення і ліжок. Вони вказали на плачевні гігієнічні умови і на те, що мігранти "не мають можливості контактувати із зовнішнім світом".

"Ці умови явно являють собою нелюдське і принижуюче гідність поводження", - підсумовує комітет, який закликає грецьку владу вжити заходів.

Автори доповіді також висловлюють жаль з приводу того, що грецька судова система вважає за краще переслідувати численних мігрантів за "незаконний в'їзд" на територію країни і накладає на них покарання у вигляді тюремного ув'язнення терміном до 4 років і штрафу в розмірі 10 000 євро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

А Ердоган проти: навіщо Туреччині блокувати розширення НАТО

Чи використає Анкара своє право вето для блокування членства Фінляндії та Швеції? Такий демарш більш схожий на запрошення західних країн до торгу.

Сенатор, що воює за РФ: через кого у США загальмували нову допомогу Україні

Влітку 2018 року Ренд Пол їздив у Москву, привіз звідти конфіденціальний лист до Трампа. І нібито намагався стати посередником у врегулюванні "українського питання".

Павло Клімкін: В України не може бути мирної угоди з цією Росією

"США показали рішучість, мовляв, "Ми Росію закатаємо в асфальт". Але як закатувати – відповіді немає"