Brexit: Франція висунула Британії нові звинувачення у затягуванні переговорів

Середа, 25 листопада 2020, 17:57

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан звинуватив Британію в затягуванні переговорів щодо Brexit і заявив, що Париж не поступиться в питанні рибальства, одному з трьох ключових питань, що блокують угоду.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

Британія і ЄС прикладають останні відчайдушні зусилля, щоб узгодити умови збереження торгівлі без тарифів або квот з початку 2021 року, після того як закінчиться перехідний період після виходу країни з блоку.

"Результат справи неясний. Британські виверти залишаються недостатніми з найбільш чутливих питань", - заявив Жан-Ів Ле Дріан.

"Британія тягне час на другорядних питаннях і грає з календарем. Я кажу це нашим британським друзям, ми не дозволимо календарю взяти верх над змістом угоди", - сказав він.

Міністр зазначив, що обидві сторони все ще далекі одне від одного в питанні про права на рибальство, що є ключовим питанням як для Британії, так і для Франції. Британія, що володіє багатими на рибу водами, виступає за щорічні переговори про вилов, але ЄС шукає більш довгострокову перспективу для своєї рибної промисловості.

Іншими основними перешкодами є забезпечення чесної гри для компаній, в тому числі щодо державної допомоги, і пошук шляхів врегулювання майбутніх суперечок.

"Коли ми граємо в футбол навіть далеко від дому, ви повинні грати за тими ж правилами і поважати правила. В іншому разі це інший вид спорту. Ви не можете грати в крикет на футбольному полі", - сказав Ле Дріан.

Повторюючи коментарі, зроблені президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн в Європейському парламенті в середу, Ле Дріан заявив, що ЄС готовий до всіх сценаріїв, включно з Brexit без угоди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.