Парламент Молдови повернув російській мові особливий статус

Четвер, 17 грудня 2020, 08:40

Парламент Молдови на засіданні 16 грудня підтримав у другому читанні законопроєкт, згідно з яким російську мову знову можна буде використовувати у спілкуванні з державними органами.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє NewsMaker.

Проєкт підтримали Партія соціалістів чинного президента Ігоря Додона, який програв вибори, і популістська "Шор", які разом мають більшість у парламенті.

Читайте також
У Молдові скасували заборону на ретрансляцію російських новин

Згідно з проєктом закону про функціонування мов, російській мові повертається статус міжнаціонального спілкування.

Це означає, що громадяни отримають право звертатися в органи державної влади російською мовою, а держслужбовці на запит громадян повинні будуть надавати переклад документів російською та відповідати на різні звернення тією мовою, якою вони були написані.

Перед цим у 2018 році Конституційний суд Молдови визнав застарілим закон про функціонування мов ще радянського часу, за яким російська мала статус мови міжнаціонального спілкування.

У першому читанні проєкт пройшов на скандальному засіданні від 3 грудня - тому ж, коли парламент перебрав у президента контроль над спецслужбою, таким чином обмеживши майбутні повноваження обраного президента Маї Санду, та в першому читанні (тепер вже і в другому) підтримав зняття заборони на ретрансляцію російських новин.

Читайте також: Контрнаступ Додона: чи вдасться Маї Санду переформатувати політичну систему Молдови.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua