Європарламент пропонує закріпити право працівників вимикати зв’язок у неробочий час

Середа, 2 грудня 2020, 12:55

Європарламент на рівні комітету з питань праці схвалив пропозицію про те, щоб на рівні законодавства закріпити право працівників не відповідати на дзвінки та повідомлення роботодавця у неробочий час.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Європарламенту, пише "Європейська правда". 

Резолюцію, ухвалену 1 грудня, підтримали 31 голосами "за", тоді як "проти" голосували 6 і ще 18 - утрималися.

Документ закликає Єврокомісію внести проєкт Директиви ЄС про право вимикати засоби комунікації, оскільки зараз це не прописано у законодавстві належним чином.

Євродепутати наголошують, що можливість "залишити роботу на роботі" повинна бути фундаментальним правом, щоб працівники могли не реагувати на робочі задачі й комунікацію у неробочий час без наслідків для себе. 

У резолюції йдеться, що культура, яка схвалює перебування на зв’язку 24/7, разом з очікуваннями роботодавця, що працівник має бути доступним завжди, може негативно впливати на баланс між роботою та особистим життям, на фізичне й ментальне здоров’я людей та задоволеність життям. 

Європарламентарі зазначають, що це стало особливо гострим питанням в умовах епідемії коронавірусу, коли ще більше людей почали працювати з дому і межа між "вдома" та "на роботі" фактично зникла. 

Згідно з даними Eurofound, після початку епідемії коронавірусу з дому працюють понад третина усіх працівників країн ЄС. 

Резолюцію, яка сама по собі не має юридичної сили, мають розглянути на сесії Європарламенту у січні 2021 року. Якщо парламент підтримає її, далі документ передадуть Єврокомісії та країнам-членам, щоб оформити його у регуляторний документ. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

4 кроки до покарання воєнних злочинців: як має діяти Україна

Чи зможуть українські органи правосуддя довести задокументовані воєнні злочини до судових вироків і покарань?

Пояснюємо, чому редактори New York Times не зрозуміли суть війни РФ проти України. І не тільки вони

Обмеження допомоги Україні та згода на поступки стане найгіршою геополітичною помилкою американської адміністрації за кілька десятиліть.

Напіввихід Росії: Москва прагне вийти із СОТ, але боїться цього кроку

Вийшовши із СОТ, РФ навряд чи колись зможе поновити своє членство на кращих умовах. А цілком ймовірно – і на нинішніх також.