ПАРЄ: Україна повинна відновити ефективне е-декларування і уточнити статус НАБУ

Вівторок, 26 січня 2021, 10:45

ПАРЄ затвердила щорічний звіт про прогрес моніторингової процедури Асамблеї, у якому висловлено занепокоєння щодо реформи судової системи та міститься заклик утриматися від дій, які можуть мати тривалі згубні наслідки для верховенства права. 

Із текстом затвердженого документа ознайомився кореспондент "Європейської правди". 

Звіт похвалив зусилля української влади щодо створення та забезпечення функціонування інститутів по боротьбі з корупцією. Також звіт позитивно оцінив угоду про припинення вогню від 27 липня 2020 року .

Посли G7 оприлюднили дорожню карту судової та антикорупційної реформи в Україні

Водночас, у моніторів ПАРЄ викликають занепокоєння постійні недоліки в реформах судової системи і системи правосуддя і все ще обмежені результати в боротьбі з широко поширеною корупцією. 

Звіт також критикує періодичні напади на журналістів, які відбуваються в Україні. 

Тому Асамблея закликала Україну "вжити всіх необхідних заходів для зміцнення структур, необхідних для боротьби з корупцією, в тому числі шляхом відновлення ефективного функціонування системи електронного декларування та уточнення правового статусу Національного антикорупційного бюро України". 

Асамблея також закликала Україну "утриматися від будь-яких дій, які можуть мати тривалі згубні наслідки для верховенства права і незалежності судової влади". 

ПАРЄ просить забезпечити ефективне розслідування всіх нападів на журналістів і забезпечити дотримання зобов'язань щодо захисту мовних прав національних меншин. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію. 

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.