У Нідерландах схвалили закон, щоб зберегти скасовану судом комендантську годину

Субота, 20 лютого 2021, 14:54

Верхня палата парламенту Нідерландів затвердила законодавство, щоб зберегти нічну комендантську годину щонайменше до 3 березня.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Politico.

Уряд ініціював прискорене проходження через парламент законодавства про надзвичайні ситуації, яке передбачає заходи, спрямовані на стримування поширення коронавірусу. У четвер нижня палата парламенту вже підтримала законопроєкт, який офіційно набирає чинності на цих вихідних.

Поспіх в ухваленні закону про надзвичайні ситуації слідує за рішенням нижчого суду, в якому судді сказали, що комендантська година не є законною, оскільки вона базується на законі, призначеному для використання лише під час надзвичайних ситуацій у країні,.

Уряд негайно подав апеляційну скаргу, що призвело до того, що комендантська година залишається чинною доти, поки апеляційний суд не прийме рішення про протилежне.

Апеляційний суд повинен був оголосити свій вирок 26 лютого, але надзвичайне законодавство зробило його рішення неактуальним.

Комендантська година діє до ранку 3 березня. У вівторок уряд оголосить, продовжувати її чи ні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію. 

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.