США видали Німеччині 95-річного ексохоронця нацистського концтабору

Неділя, 21 лютого 2021, 10:37

США видали Німеччині її громадянина і жителя американського штату Теннессі Фрідріха Карла Б. , який у 1945 році служив охоронцем в концентраційному таборі в Ноєнгаммі поблизу Меппена.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Deutsche Welle.

У суботу, 20 лютого, 95-річний чоловік був доставлений в міжнародний аеропорт Франкфурта-на-Майні літаком санітарної авіації.

Федеральна поліція передала його земельному відомству в кримінальних справах (LKA) Гессена.  За даними представника відомства, генеральна прокуратура міста Целлє вже направила запит на допит ексохоронця. 

Попередня справа про його обвинувачення в співучасті у вбивстві була призупинена через "брак вагомих доказів". Утім, тепер вирішують питання про відновлення справи та чи можна буде допитати Фрідріха Карла Б. 

У березні 2020 року суд у США ухвалив рішення про видворення Фрідріха Карла Б. з країни. Американський суд постановив, що цей чоловік "добровільно служив охоронцем у концентраційному таборі, де було переслідування" ув'язнених. Серед в'язнів були євреї, поляки, росіяни, данці, голландці, французи, італійці та інші "політичні супротивники" нацистів. 

Судові органи дійшли висновку, що він також охороняв ув'язнених під час "примусової евакуації" в головний табір в Ноєнгаммі, під час якої загинули близько 70 в'язнів. Сам обвинувачений хоч і визнав, що був охоронцем табору, проте запевнив, що йому не були відомі випадки катувань в'язнів чи смертей. Фрідріх Карл Б. проживав у США з 1959 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Розкол через Україну: як російська агресія змінила політику Італії

З політичної сцени Італії поступово йдуть ті політики, які довгі роки вважалися провідниками інтересів РФ та особисто Путіна.

Санкції випробовують на стійкість: як олігархи Путіна оскаржують рішення ЄС

Російські олігархи шукають способи вийти з-під санкцій. Втім, шансів судово оскаржити їх насправді менше, ніж можуть запевняти консультанти.

Заступник генсека НАТО: Я чую в Україні критику на адресу Альянсу, і вона необґрунтована

Мірча Джоане: "Є залежність між вступом України до ЄС та до Альянсу... Зброя радянських часів вже закінчилася, далі – натівські зразки..."