В уряді готові до переходу на європейську систему торговельного захисту

Середа, 24 лютого 2021, 16:51

Україна може змінити систему використання захисних мит, запровадивши механізм, подібний до того, який діє в ЄС.

Як розповіло кореспонденту "Європейської правди" джерело в уряді, це питання було однією з тем переговорів прем'єра Шмигаля у Брюсселі 11 лютого.

"В Євросоюзі занепокоєні спробами запровадження закону про локалізацію та іншими ініціативами щодо "брутального" захисту нацвиробника. Як альтернативу пропонують систему захисту нацвиробника, що діє в ЄС, і в уряді загалом позитивно ставляться до цієї ініціативи", - сказав співрозмовник.

Цей механізм передбачає визначення стандартного обсягу імпорту певного товару в країну, суттєве перевищення цього обсягу дає можливість впровадження мит. На відміну від діючої в Україні системи європейська передбачає збереження старої митної ставки на обсяг імпорту, який відповідає його традиційним обсягам. Відповідно захисні мита знімаються лише з надлишкового імпорту.

"Така система дозволяє повноцінно захистити національних виробників, проте одночасно вона знімає значну частину претензій ЄС до України", - зазначив урядовець.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

4 кроки до покарання воєнних злочинців: як має діяти Україна

Чи зможуть українські органи правосуддя довести задокументовані воєнні злочини до судових вироків і покарань?

Пояснюємо, чому редактори New York Times не зрозуміли суть війни РФ проти України. І не тільки вони

Обмеження допомоги Україні та згода на поступки стане найгіршою геополітичною помилкою американської адміністрації за кілька десятиліть.

Напіввихід Росії: Москва прагне вийти із СОТ, але боїться цього кроку

Вийшовши із СОТ, РФ навряд чи колись зможе поновити своє членство на кращих умовах. А цілком ймовірно – і на нинішніх також.