У Швеції 94% хочуть вакцинуватися від коронавірусу, попри паніку довкола AstraZeneca

Середа, 24 березня 2021, 13:20

У Швеції вакцинуватися від коронавірусу хочуть 94% людей.

Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на SVT, про це свідчать результати соцопитування, проведеного на замовлення Sveriges Radio.

Опитування проводилося 11-24 лютого серед 16 000  респондентів віком від 18 до 84 років. З них 94% відповіли, що хочуть вакцинуватися.

Через те, що паніка довкола AstraZeneca піднялася вже після опитування, його вирішили повторити знову 19-23 березня, на меншій вибірці у 1000 осіб - і це контрольне опитування підтвердило, що перші результати не змінилися.

У Швеції, населення якої складає близько 10 млн осіб, вакциновані на цей час близько 970 тисяч людей - приблизно 11,9%. З них 414 тисяч отримали вже обидві дози.

Як і в більшості країн Європи, останнім часом у Швеції спостерігається зростання кількості заражень. 

Нагадаємо, понад половина опитаних громадян у Франції, Німеччині та Іспанії вважають, що вакцина від коронавірусу, розроблена AstraZeneca, не є безпечною.

Різке зниження довіри відбувається невдовзі після того, як уряди кількох країн ЄС ненадовго призупинили або обмежили використання вакцини через розвиток тромбів у деяких вакцинованих пацієнтів. Коли Європейське агентство з лікарських засобів підтвердило безпечність вакцини, багато країн відновили її використання.  

Детальніше про це у статті: Паніка навколо AstraZeneca: чому країни ЄС відмовляються від вакцини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?

Досить симуляції. Чому Україна має розірвати відносини з Білоруссю Лукашенка

Політика особливого ставлення до режиму Лукашенка, яку проводив Київ, колись справді мала сенс. Проте зараз аргументів на користь цього більше не існує.

Як діють санкції та коли вони вплинуть на Путіна: стаття головного дипломата ЄС

Чи справді західні санкції впливають на російську економіку? Проста відповідь: вони вже починають давати ефект, і найближчими місяцями він зростатиме.