Єрмак: дорожню карту "Мінська" мають затверджувати лідери нормандської четвірки

П'ятниця, 26 березня 2021, 11:15

Україна дотримується позиції, що під "дорожньою картою" для виконання Мінських домовленостей мають стояти підписи лідерів країн "нормандської четвірки" - України, Росії, Франції та Німеччини.

Як повідомляє "Європейська правда", про це пише керівник Офісу президента України Андрій Єрмак у своїй колонці для LB.

Він підтвердив, що "нормандська четвірка" розробляє новий план імплементації Мінських домовленостей.

Все про новий план Єрмака: що пропонують у "Нормандії" для оновлення Мінських угод

"Ми раді, що тепер на столі маємо спільний з колегами з Німеччини і Франції документ... Російській стороні запропоновано абсолютно чіткий план, який дає можливість завершити війну, повернути Україні її людей та території. І все міжнародне співтовариство чекає від РФ конструктивних дій, якщо, звичайно, у неї є на те політична воля", - зазначає він.

Андрій Єрмак наголошує, що в рішенні лідерів нормандського формату вже було визначено, що "дорожня карта" Мінська розробляється у чотиристоронньому форматі.

"Безумовно, в розробці плану може брати участь Тристороння контактна група. Але остаточно затверджувати "дорожню карту", на нашу думку, повинні саме глави чотирьох держав.

Україні потрібні результати. Саме для чіткого розуміння відповідальності кожної зі сторін під документом мають стояти підписи керівників України, Росії, Німеччини та Франції", - зазначає він.

За його словами, цю позицію підтримують також Франція та Німеччина.

Читайте також: Все про новий план Єрмака: що пропонують у "Нормандії" для оновлення Мінських угод.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?