Спецслужби Чехії радять уряду не залучати Росію до тендеру на будівництво АЕС

П'ятниця, 26 березня 2021, 15:45

Чеські спецслужби застерегли уряд від включення російського енергетичного гіганта "Росатом" у запланований тендер на будівництво нового блоку на АЕС "Дуковани".

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

Участь "Росатома" в тендері зробить країну вразливою, вважають спецслужби. Єдине рішення, на їхню думку, виключити "Росатом" ще до початку конкурсу.

Однак президент Мілош Земан лобіює участь в тендері російської компанії. Згідно з інформацією чеських видань Aktuálně.cz і Respekt, міністр промисловості Карел Гавлічек хоче наказати напівдержавній енергетичної компанії ČEZ зв'язатися з "Росатомом" і трьома іншими учасниками торгів і відправити їм тендерну документацію.

Опозиційні партії виступили проти цього кроку, оскільки уряд ще не проголосувала за тендерний процес.

Остаточне рішення про контракт на будівництво нового блоку буде ухвалювати наступний уряд, який сформується після загальних виборів восени.

Однак, на думку експертів, виключити російську компанію після відправки документації буде дуже складно, навіть якщо тендер ще не почнеться офіційно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Вакцинуйся або плати: як Австрія першою в ЄС впроваджуватиме обов'язкове щеплення

Австрія стане першою країною в Європі, яка запровадить обов’язкову вакцинацію. Як це працюватиме і чи не порушуватиме це права людини?

Канцлер Шольц: все про новий уряд Німеччини та його співпрацю з Україною

Яким буде новий німецький уряд і яких сюрпризів від нього варто чекати? Значною мірою це залежатиме від рівня "автономності", який отримають нові міністри.

Польща спрощує працевлаштування іноземців: що зміниться для громадян України

Польща спрощує правила працевлаштування для іноземців. Які зміни приготувала польська влада та що вони означають для громадян України?